Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tohle jsou ti ,naši’ nejlepší

renepaj - Nov 5th 2008

FRÝDEK-MÍSTEK (uzi) Čtrnáct jich letos bylo, kdo běželi Hornickou desítku ve zvláštní kategorii OKD. Nejvíce samozřejmě „reprezentantů“ Dolu Paskov, jenž je tradičním generálním partnerem akce, a jehož ředitel Vladislav Szmek se závodním Jiřím Hůlou celé závodění bedlivě sledovali a poté ceny předávali. Své zástupce měly také ostatní tři doly našeho revíru. Další běžec byl z Bastra a jeden coby hornický důchodce. Na start se postavil dokonce ředitel pro rozvoj a strategii společnosti OKD Ján Fabián. Čas měl slušný – 48:17 – leč na vítězství to nestačilo. Takže, kdo jsou „naši“ nejlepší?

1. ERICH NEUGEBAUER (40), KARVINÁ, čas 36:52:
Materiálový operátor z Dolu ČSM běhá pátým rokem. „Začal jsem, řekněme, kvůli redukci hmotnosti. Za šest měsíců to bylo dvacet kilo dolů,“ nechal se slyšet vítěz kategorie zaměstnanců OKD. Že bude „stát na bedně“, a ještě na prvním místě, nečekal. „Vůbec jsem nepočítal, že se umístím tak vysoko. Půl roku jsem totiž neběhal, měl jsem zranění, něco s achillovkou,“ doplnil s tím, že to byla jeho čtvrtá Hornická desítka. Jinak běhá všechny možné silniční tratě, maraton tak jedenkrát do roka.

2. LADISLAV DVORSKÝ (44), OSTRAVA, čas 38:10:
Dělník horizontkář ze společnosti Bastro se věnuje tomuto sportu tři roky a je specialistou na delší tratě. „Teď jsem ve Frýdku-Místku uběhl na deseti kilometrech svůj osobák. Osmatřicet minut, deset sekund. A druhé místo v naší kategorii navrch. Jsem samozřejmě spokojený, kdo by nebyl! Je to super motivace…“ prohlásil. Hornickou desítku absolvoval opakovaně. Maratonů má zaběhnutých čtyřiadvacet. „Hlavně, když je závod dobře uspořádaný, a to byl. Třeba Pepu Nejezchlebu pochválit,“ uvedl.

3. MÁRIO VARSÁNYI (35), KARVINÁ, čas 38:41:
Mašinfíra na dřevišti na povrchu Dolu Darkov není žádným běžeckým nováčkem. „Za těch patnáct let toho mám v nohách už dost. Běhám různé tratě od pěti kilometrů až po maratony. Těch jsem zvládl už pět,“ svěřil se. V jeho případě jde o docela specifické podmínky – dělá totiž stabilně noční, takže většinu závodů má dopoledne po směně. „Před desítkou jsem měl naštěstí volno. Byl jsem na ní tak podesáté, na stupních vítězů snad popáté. Perfektní závod, dobrá organizace, fajn počasí,“ řekl.