Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátek Mirkové poutě (pohledem spolucestovatele)

13. 9. 2018

Jak jistě asi víte, letos dostal náš trenér bláznivý nápad vyrazit na Svatojakubskou cestu a to z domova až do Santiaga de Compostela pěšky po svých. Vyrazit na cestu se rozhodl začátkem září, po Kontinentálním poháru v atletice, který se mu pohledem diváka velice líbil. Na cestě ho původně měl doprovázet syn Radim, ale pracovní povinnosti plány zmařily.

Aby v tom Mirek od začátku nebyl sám rozhodl jsem se ho pár prvních dnů doprovodit a taky jsem si to chtěl na vlastní kůži vyzkoušet, co to obnáší.

Start 10.9.2018 v 7:00 na Darkovském mostě, kde nás přišli podpořit Jarek se Standou a kupodivu se na cestu s námi vydal i Radim (2 dny dovolené mu prošlo). Vyrazili jsme směrem Stonava, Horní Suchá, Havířov, - 15km za námi a u kyvadla děláme první kratší pauzu. Dále vyrážíme do Václavovic, kde obědváme a pak Řepiště (poprvé špatně odbočíme a cca 1km si zacházíme). Následuje Paskov, Oprechtice, Krmelín cca 35 km a další pauza v místní hospůdce. Stará Ves nad Ondřejnicí pak už vysněná Košatka (46 km), kde Mirek naplánoval někde postavit stan a přenocovat. V Košatce to jsme všichni byli opravdu unaveni padnem do místní hospůdky. Na večeři dáváme guláš s pivem a domlouváme se s místními sokoly, že si zde můžeme postavit stany a v klidu přenocovat. No samozřejmě že takový extrémní start a asfaltová cesta na 75% trati se na všech podepíše. První odřeniny, puchýře a bolavá ramena máme všichni tři.

1_den.jpg

11.9.2018 budíček v 6:00 zabalit strany a v 7:00 vyrážíme dál směrem Petřvaldík, kde scházíme na turistickou trasu přes CHKO Poodří do Studénky 9km. Pauza na snídání a odpočinek. Dále po turistické trase na Nový Rybník (18km), a na nádraží Suchdol nad Odrou (23km). Zde se odpojuje Radim a odjíždí vlakem směr Ostrava. Já s Mirkem taky využíváme vlak a svezeme se jednu zastávku do Hranic. V odpoledním horkém počasí nás čeká ještě cesta přes Hranice do místního kempu. Zde rozkládáme stany, konečně sprcha a hurá na večeři.

20180913_074332528_ios.jpg

2_den.jpg

12.9.2018 opět budíček v 6:00 a v 7:00 vyrážíme už ve dvou po krásné cyklostezce podél Bečvy směr Rybáře (5km), Týn nad Bečvou (11km) kde před muzeem Bedřicha Smetany snídaně a delší pauza. Podhůra (14km), Sušice (19km), Radslavice(21km). Jelikož sluníčko už hodně peče a už toho máme dost, využíváme mistní MHD a přes Přerov se přepravíme autobusem až do Troubek. Už nás čeká jen poslední 5km úsek do Tovačova, kde povečeříme a čekáme na Dominiku, která Mirka přijede morálně podpořit a mě přibere autem domů. V podvečer ještě najdeme Mirkovi místo u Skašovského rybníku, kde by mohl postavit stan a snad v klidu přenocovat.

20180912_182645584_ios.jpg

20180912_182653108_ios.jpg

3_den.jpg

Tady končí mé poznatky z Mirkového putování s konstatováním, že to nebude mít vůbec jednoduché a už teď má velkou poklonu. Teď už to bude jen na něm, ale věř že myšlenkami budeme putovat s tebou.

20180913_074313673_ios.jpg

„Úspěch není cíl, je to cesta, je to směr, kterým jdete.“   citát Zig Ziglar

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mirek - Poutník

(Daniel Osička, 15. 9. 2018 8:40)

Dobrodruhem se člověk nestane, dobrodruhem se člověk musi narodit. Spirituální putování v podání Mirka ve mě vyvolává neskutečné projevy úcty a obdivu. Tahle pouť, ta jednoduchá nebude. Najít sama sebe a smysl současného bytí člověka, to je určitě hnacím impulsem takových cest. Jednou bych se také rád na takovou cestu vydal. Ale zatím jsem na ni nedozral. Ať ti tvá silná vůle napomůže odehnat veškerý moribundus, který tě matce pouti potká. Jednou bych chtěl bych také takovým velikánem, jako jsi ty. Měj na paměti, že důležitá není cesta, ale pohnutka k ní a poznání, které tě bude stále doprovázet. Není důležité, ale krásné, dosáhnout cíle tvé cesty.