Jdi na obsah Jdi na menu

Do sychravého pošmourného počasí, které provázelo letošní F - M 10 vyběhlo z naší stáje 14 běžců. Hlavní závod běželo třináct a Kamila Kubitová si poprvé otestovala 3 km okruh. Absolvovala ho s úsměvem na rtech časem 18:42 a skončila 111.Příští rok věřím tomu, že dá celou desítku. Ostatní pokračovali do druhého kola, kde výborně začal Rosťa Kolich, naše jednička v 339 členném  závodním poli. Celkově doběhl na krásném 25. místě v kat nad 45 let, byl druhý s časem 33:28, když ho porazil jen výborný polský závodník Golembiowsky. Za zmínku stojí, že porazil i výborného Aleše Mika. Škoda, že ho na mnoha závodech, pořád uvádějí jako běžce za TŽ Třinec.

Druhý z našich, Petr Wala zazářil ve výborném čase 35:44 v kat byl na 9. místě v  těžké mezinárodní konkurenci.Tohoto umístění si musí vysoce cenit. Další Petr, Karkoška byl celkově 62 a v kat. 11 s časem 36:07 měl jen minimální ztrátu a potvrdil celoroční formu. V kat. nad 50 let se bojovalo velmi tvrdě, když Roman Slowioczek v druhém kole nenechal nikoho na pochybách, že si jde tvrdě pro vítězství. Kája výborným závěrem odrazil nápor dalších Ladi Špacíra a Vlada Martynka. Zázářil i v kategorii OKD, kde s Erichem obsadili 2. a 3. místo, když zvítězil o 26 let mladší Filipiec Erich Neugebauer byl  8 .v kat. se standardním časem 37:37. Bohužel nemá v současné době optimální tréninkové podmínky, aby útočil na bednu. Překvapil příjemně odvážně běžící Alan Franek, který zaběhl svůj nejlepší závod a i čas tomu odpovídá 38:49 v kat. 15. místo. Myslím, že může být nad míru spokojený. Za ním doběhl stále se lepšící se Heňa Krejzl 40:31 16. v kat. Jeho soupeř Rosťa Bažanowski byl opět až za ním 41:18 to hovoří samo o sobě.Příští rok už bude běhat stabilně pod 40 minut. Školáci Viktor a Radim spolu soupeří celý rok a tentokrát chybělo málo a běželi oba pod 42 min. Viktor 42:03 a Radim 42:12, když Radim udělal chybu v tom, že nedodržel taktické pokyny a v třetím kole nedal Gallowaye.Viktor udělal i třetí zastávku v boxech a vyplatilo se vzávěru byl rychlejší a zvítězil. Doběhli v lepší polovině startovního pole.

V ženách byla naše jednička Karin Javorská na čtvrtém  místě v kat. nad 35 let časem 45:10 za skvěle běžící Miturovou. Na rajčeti je vidět, jak Radka jede se zaujetím a na plné obrátky, kdežto Karin lehce na pohodu a s úsměvem.Snad taky jednou začne opravdu závodit. Obě porazily svou soupeřku z Opavy Pokorovou. Renáta, dnes v kat. na 11 . místě s časem 48:49 porazila Karla Stuchlíka o více jak  4 minuty. Vzala to za správný konec a opravdu bylo vidět , že je plná energie a opravdu má snahu běžet co nejrychleji. Soupeřka Dominika ji bude určitě tlačit k lepším časům , protože i ona dnes v kat. na 13 místě 53:07 dosáhla oproti loňskému výsledku zlepšení o 3 minuty 45 vteřin. Klobouk dolů.Nový žák letošní školy běhu Jirka Novotný v kat.nad 45 let běžel poprvé v životě závod na 10 km a držel se Dominiky, ketrá ho přivedla ve stejném čase 53:07 na 22. místě v kategorii do cíle. Příští rok už bude v kat. nad 50 let a při jeho tréninkové píli očekávám velké zlepšení.

Tolik z pozice pozorovale Hornické desítky.Příští rok už budu opět na startu. Jako divák jsem pořádně zmrzl a nachladl. Díky všem za úspěšnou reprezentaci klubu a gratuluji všem k dosaženým výkonům.     mčj

P.S. Ivo Domanský, jeden z největších československých  běžeckých znalců, ohodnotil naši stáj jako oddíl s největším počtem hezkejch ženskejch, jak pravil tak přenáším.