Historie klubu

...náš běžecký klub byl založen 4.11.2000 na Hornické desítce ve Frýdku-Místku, kde jsme před vyhlášením dali řeč s kamarády běžci, kteří byli z blízkého okolí a nepatřili do žádného běžeckého klubu a tak jsem se nabídl, že dám dohromady partu tak do deseti lidí a budeme běhat za Karvinou. Protože jsem byl v té době spolumajitelem obchodní společnosti SAK LOŽISKA, navrhl jsem společníkovi, švagrovi, že budeme reprezentovat i naší obchodní firmu, která nás v rámci finančních možností podpoří materiálově, a my jí budeme dělat takto reklamu. Jinak pro neznalé tato zkratka BK SAK LOŽISKA znamená toto. BK je běžecký klub a SAK je Szturc a Kravčík. Ložiska asi většina lidí už viděla, protože se na nich točí celý svět a my je prodáváme. Jsme výhradní zástupci české značky ZKL a ze zhraničních ložisek zastupujeme značku z Japonska NSK, kterou prodáváme na Moravě a ve Slezsku.

A v jakém složení jsme začínali? Vemu to podle abecedy. Heleš Igor z Orlové, Hrach Jan Karviná, Jerakas Jorgos z Ostravy, Kravčík Miroslav z Karviné, Kravčík Karel Karviná, Prokop Petr z Českého Těšína, Tsametis Nikolaos z Ostravy, Varsanyi Mario z Karviné, Velička Zdeněk z Frýdku- Místku. V tomto složení jsme byli zhruba dva roky a v roce 2004 začaly změny. Odešli z pracovních nebo z důvodu ukončení činnosti a přestupy Prokop a Velička. Do klubu byli přijati Chytil František, Neugebauer Erich , Szturc Jan a Franek Alan.

V následujícím roce jsme mezi sebou přivítali první ženu Alici Hříbalovou a také Petra Karkošku. Nutno podotknout, že jsme nejen závodili, ale začali jsme v roce 2005 organizovat Městský běh Karvinou.

V roce 2007 se přidali další běžci a to Hříbalová Linda, Ondra Krempaský a Kazek Swaczyna. Alan Franek začal v Bohumíně organizovat Vygoda open v sedmiboji.

Rok 2008 byl co by se rozšiřující se základna velmi výrazný. Do klubu přišli Marek Bárta, Henrich Krejzl, Karin Javorská, Petr Wala, Dominika Chudá, Renáta Solczyková, Klapka Vlastík jako host. a do sekretariátu se zapojila Dagmar Kravčíková. Tým opustily Hříbalovy Alice pro nemoc a Linda ze studijních povinností v cizině. Začala také v tomto roce běžecká škola a organizované tréninky v út,čt a ne. Organizovali jsme 4. ročník Městského běhu Karvinou. V klubu je nás již dvacet.

Rok 2009 doplnili tým Vlastík Klapka, Kamila Kubitová, Viktor Kubita, Jirka Novotný, Radim Kravčík, Kolich Rosťa. Tým už narostl na 28 členů.

Rok 2010 se opět rozrůstáme a to hlavně ženskou složkou .Přidaly se Věra Krejzlová, Michaela Waloszková, Veronika Tuhovčáková a počet aktivních se ustálil na 29 lidech. Někteří sice odešli nebo přestali sportovat, ale nárůst  nových členů je patrný i na závodech kterých se účastníme. Organizujeme již i první vlakové a autobusové výjezdy do zahraničí.