Jdi na obsah Jdi na menu

V konkurenci s Pražským maratónem se na start v Hrabyni postavilo 85 běžců.Dokonce i pořadatelé zaregistrovali, že počet žen povážlivě stoupá a příští rok udělají více kategorií pro ženy.

Dnes jsem se mohl na náš tým podívat z auta a musím uznat, že je to celkem pěkný pohled. Zdůrazňuji vždy při našich trénincích, že nemusíme vyhrát, ale musíme pěkně vypadat.Techniku a ekonomiku běhu je třeba neustále pilovat.Někdy si myslím, že vás trochu sekýruji, ale když se dívám jak běžíte v akci, musím uznat, že to k něčemu je dobré.

Včera Petr Karkoška zaběhl  takticky jeden ze svých nejzadřilejších běhů. Neustále se propracovával do čela závodu a v konci se dotáhl na Petra Walu a letos ho myslím poprve porazil.Nutno ovšem vzít v potaz, že Petr určitě má v sobě únavu z maratón ve Vídni.Skončili  jak víme celkově na 7. a 8. místě.Konkurence vás určitě posune o něco výš. Kazek se probudil po zimní pauze a pořád se lepší doběhl čtrnáctý v solidním čase 57:39,0. V červnu a v červenci už zase předvede nějaký osobák. Viktor po dlouhé odmlce v tréninku zabral a hlavně běžel takticky jako starý kozák a skvěle se doplňoval s Karin, která si dnes na trati udělala osobák o 1 min 40 vt. a v závěru doběhla i Radku Miturovou, která  má za sebou  sice několik těžkých běhů, ale skalp Karin určitě potěší. Bylo úžasné sledovat jak si po volném začátku sunou vpřed přes mnoho svých soupeřů.O Jirkovi Novotném moc psát nemusím. Běhá s chutí a rychle se učí. Příští rok už to bude pod 1:10,0. Tady jsou velké rezervy. Honza Szturc si s kopci netyká. Na páse, kde trénuje nasadí a drží tempo. Teď však měl i výpadek. Měl jiné zájmy. Nikos nastoupil s cílem běžet jak mu zdraví dovolí. Měl problémy, ale cíl tentokrát viděl. Byl v pohodě. Je to vidět i na rajčeti. Renáta s úsměvem, ale i s nasazením, však fotodokumentace to potvrzuje.

Řady marodů jsem rozšířil já s Jorgosem, skolily nás teploty, dýchcí problémy. poprvé snad beru antibiotika. Ale na desetiboj běžců  do Nové Paky vyrazím. mčj