Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÍKENDOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ V ODERSKÝCH VRŠÍCH ...

25. 4. 2018

... letošní jarní víkendové soustředění pořádala Dominika s Kubou na chatě moravskoslezských požárníků v Zálužném. Příjezd byl naplánován na dopolední hodiny a využil se také nejen k ubytování, ale ještě před příjezdem do Zálužného jsme se stavili u poutního místa Maria ve skále. Načerpali jsme energii ze zázračného pramene a vyběhli na lehkou desítku spojenou s broděním v Moravici. Zmoženi jsme se přesunuli do krásné vily v Zálužném, abychom chvíli zrelaxovali a Heňa zatím vybalil své kuchařské náčiní a chystal lehké menu. Dominika ovšem po chvíli zavela a v čele jsme se vydali na 3,5 km dlouhý výšlap za medvědím česnekem. Po prohlídce několika  důlních děl jsme dorazili na břeh Moravice s rozsáhlým polem medvědího česneku. Všichni se zapojili do sběru a během okamžiku jsme měli nasbíráno pro Heňovu kuchyni ve které bylo letos řecké menu. Zpáteční kilometry jsme již cítili v nohách a přicházel i hlad a chuť na slíbené grilované klobásky z Globusu. Zatímco Henrich chystal lehké zeleninové menu, Kuba rozpálil gril a pekli jsme chuťovky se sklenicemi vínka z Moravy v ruce.Tím jsme zakončili den první.

   Sobotní ráno bylo opět letní a slunečné a tak místo na závody do Opavy jsme vyrazili směr Kružberská přehrada ke cvičným skalám. Lehkým devíti km klusem jsme dorazili ke skále a Kuba s Domčou zahájili výcvik v lezení. Více v naší fotogalerii. Kuchař to otočil dříve a chystal pozdní oběd. Skutečnou lahůdku, řeckou musaku. Odpolední běh se opět běžel po trase, kterou jsme absolvovali dopoledne. Pak už následovala večerní párty, kde hlavním oslavencem byl Jarek Kondel, který tak oslavil svou šedesátku. Dominika rozdala několik žlutých karet, aby nás dostala do večerního klidu. Podařilo se jí to kolem půlnoci.

   Nedělní ranní část, která trvala až do poledních hodin byl dlouhý turistický a běžecký výšlap na Vikštejn. Myslím, že ti co dali celý okruh naměřili okolo 17 km a my slabší a opatrnější jsme dali cca 11 km. Heňa stačil ještě uvařit polévku a dojedli jsme veškeré zásoby zbylé z předešlých dnů, abychom se kolem jedné hodiny vraceli do svých domovů. 

   Věřím, že se všem líbilo a kuchař opět zářil a navrhl jsme ho na další vyznamenání, tentokrát druhého stupně zlaté vařečky. Fakt mu to jde.Nepřišli zkrátka ani běhuchtiví a za víkend se naběhalo 50 - 60 km dle svých schopností a možností. Většina si i výborně vyzkoušela lezení ve skalách a Standa na kole posbíral i množství turistických známek do sbírky. Těším se na další společný víkend. Poděkování patří i Dominice a Kubovi za zajištění krásného a výživného programu. Všem účastníkům pak poděkování za super partu a dobrou náladu během celého víkendu. mčj

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář