Jdi na obsah Jdi na menu

Vianočný beh Žilina 2017

16. 12. 2017

Když jsme se po Krakowě dozvěděli od Davida Bruka o Vánočním běhu v Žilině, tak jsme si řekli že by to mohlo být pěkné zpestření zimní přípravy spojené s návštěvou vánočních trhů. Bylo možno běžet maraton, 1/2 maraton , 8,2 km a 1km. Všechny běhy byly situovány k vodní nádrži v Žilině a proto zde byli i závody v zimním plavání. Na této akci je velkým pozitivem, že je zcela zdarma. Z našeho oddílu se sem vydali čtyři závodníci a jeden doprovod. Nejvíc natěšen byl Petr Chovanec, který si přijel zazávodit s Davidem Brukem. Roman Topiarz dělal doprovod našim běžkyním  Dominice Chudé a Ingrid Dulawové a na trati povzbuzovala Irena Chovancová. Maratonci kterých bylo 78 startovali již v 8:30 hod. a na trati jsme zahlídli jednu z karvinských běžkyň a to Táňu Červenou. Naši 1/2 maratonskou trať si přišlo zaběhnout 194 lidí a start jsme měli v 10:30 hod. Chvíli na to odstartovalo 421 běžců na střední 8,2 km dlouhou trať. Jako poslední vyběhla 100ka běžců na 1 kilometr.

Peťa si opravdu zazávodil a vytvořil si osobák , jeho hrubý čas byl (1:28:45)
Jednu příčku za ním doběhl David Bruk (1:29:19). Dvouhodinovou hranici atakovali Roman T. (2:00:26 ), Dominika (2:00:28 ) a Ingrid (2:00:43).

Po doběhu byla pro všechny připravena kapustnica a pro vítěze putovní pohár na který si mohly naše holky šáhnout. To vše a ještě něco navíc můžete vidět ve fotogalerii, kterou postupně doplňujeme.

Všem se tu líbilo a všichni se už těší na závěrečný letošní závod a to Silvestrovskou desítku v Karviné.