Jdi na obsah Jdi na menu

VEŘEJNÝ ZÁVOD V HALE ...

7. 2. 2018

img_8469--2-.jpg... včera večer jsme měli možnost vyzkoušet si tempový trenink v krásné ostravské hale. Na start se dostavilo 32 zájemců, kteří byli rozděleni do dvou běhů. První běh byl připraven pro běžce s limitem do 12 minut a druhý pak nad 12 min. Z naší stáje se postavilo na start jenom pět běžců. V prvním se představil Petr CHovanec a i když měl trochu treninkové manko po nemoci bojoval až do cíle o svůj osobní rekord na této trati v hale. Je vidět, že jsme teprve na začátku tempových tréninků, protože asi 800 m před cílem podlehl lehké krizi a povolil v tempu, aby pak zabral do posledního kola a výsledný čas je nový osobní rekord v čase 10.24,90 min. Výborně zaběhla i Ivana Zbořilová, která tuto trať běžela v hale poprvé a časem 11.36,77 min. si rovněž ustanovila své nové maximum. Začala trochu moc rychle, aby pak síly v závěru chyběly. Věřím, že příště to půjde pod 11:30 min. chce to jen potrénovat tempo a zvyknout si na krátký ovál. Další účastníci z naší skupiny si to rozdali v druhém běhu. Jarek Kondel první kilometr vyklusal za 4.18 min, protože nevěděl jak to bude dál zvládat, běžel také poprvé v životě v hale. Po našem povzbuzení pak už běžel každý kilometr pod 4.00 min. a výsledek 12:16,41 min byl na čerstvého šedesátníka perfektní. Nelly a Klára se zatím učí běhat a v hale se také učily, i když Nella pár běhů běžela. Dnes vlastně ještě nachlazená zkoušela trojku poprvé a doběhla v čase 13:47,69 min. Klára je karvinská plavkyně, která s námi běhá pár týdnů a hned šla do závodu s odvahou a vydržela a byla hned za Nelly v čase 13.49,68 min. Věřím, že obě mají budoucnost ještě před sebou, protože to jsou věkem žákyně a dorostenka.

Další trojka se poběží 8.3.18 a věřím, že se všichni již tempově rozběhají a časy vylepší, protože na to máme čtyři týdny a to už budeme běhat více tempově a věřím, že forma poroste.

Od pořadatelů Ludgeřovické 15 jsem dostal propozice na jejich závod. Důležité upozornění pro zájemce je, že při platbě do 20.2. 2018 platíte 150 kč a pak už 200 kč. No a je to také závod do MBP.

Mám všechny pozdravovat od Karin, která je zatím po operaci ve fakultní nemocnici a je v pořádku. Doufám, že se po rekonvalescenci brzy objeví i na závodní dráze.