Jdi na obsah Jdi na menu

ŠTĚPÁNSKÝ BĚH PORUBOU ...

28. 12. 2017

... tohoto oblíbeného i když náročného běhu se na druhý svátek vánoční zůčastnilo nebývale velké množství běhuchtivých závodníků všech generací. Moc popisovat nemohu, protože sám jsem dal přednost pečení slavnostní kačeny. A tak jen z doslechu vím, že se z naší skupiny a pod týmem BK SAK postavilo na start sedum běžců. V nejmladší kategorii v lehce větrném počasí byl na startu i v cíli Vojta Wala na 20. místě v pěkném čase 56:38 min a odškrtl si tátu, který doběhl v kat. do 49 let na 15. místě v čase 57.32 min, což je také velmi dobré. Špatně se běželo Romanovi Kocúrovi, který měl po oslavách problémy se žaludkem a doklopýtal na 22. místě v kat do 49. let v čase 1:01,35 min. Solidní zimní přípravu má Heňa Krejzl, který v kat nad 49. let dorazil na pěkném 8. místě v čase 59.53 min, ale neporazil angličana Malcoma, který byl těsně před ním.V šedesátkách si výborně vedl brácha Karel a doběhl lehce na druhém místě v čase 59.26 min. a nemusel se vydávat ze všech sil, protože věděl, že se Sašou Neuvirtem závodit nemůže.

V ženách doběhla opět v super čase Ivana Zbořilová za 55:57 min. a celkově jí to stačilo na třetí místo a v kat. na druhé za celkovou vítězkou Petrou Pastorovou. V kat. nad 45 let doběhla na čtvrtém místě Věrka Krejzlová v čase 1:17,40 hod. To jí stačí i na vítězství celkové v MBP, ale o tom zase jindy.

Jsem dlužen vyzvednout i výborný čas celkového vítěze Martina Ocáska, který běžel suverenně na prvním místě v čase 45.50 min. SUPER. Celkově se sešlo na trati 186 běžců. mčj