Jdi na obsah Jdi na menu

Mikulášský běh Ostrava

1. 12. 2018

Další závod ze série MBP se konal v Ostravě a to Mikulášským během pořádaný MK Seitl Ostrava. Zazemí a start závodu je situováno na stadion MK SEITL v Ostravě - Třebovicích. Pro většinu z nás co jsme se vydali na tento závod to byla premiéra a tak jen Ivana věděla do čeho jde. Na závod dorazil hlavně Jarek a Ivana, kteří bojují o čela MBP a pak Erich a Roman T. Ranní teploty poslední dobou klesají pod bod mrazu a nebylo tomu jinak ani dnes. Prezentace proběhla tzv. samozápisem do připravených formulářů, následoval rozklus a běžecká ABCda a už tu byl start. Pořadatelé před startem vysvětlili trať (bežte a až uvidíte kužel což jsem já tak mě oběhněte a poběžíte zpět). Rovinatá trať ubíhala a tak jediný záškodník pro běžce byl místy studený protivítr.

Závod s přehledem vyhrál Ondřej DOMINIK (17:25)  a Petra PASTOROVÁ (19:16). My jsme si odvezli z Ostravy kompletní bednu jelikož v kategoriích Jarek zlatý (21:37), Ivana stříbrná (20:41), Erich bronzový (21:40) a Roman T. (22:48)  Tímto si Jarek a Ivana upevnili vedení v kategoriích MBP a letos dosáhnou na nejvyšší stupně.