Jdi na obsah Jdi na menu

MEZINÁRODNÍ BĚŽECKÝ DESETIBOJ V HRANICÍCH ...

9. 5. 2016

... po čtyřdenním zápolení, které v neděli vyrcholilo desítkou na dráze byli všichni účastníci nadšeni atmosférou mezi všemi, kteří se nějakým dílem podíleli na tomto zápolení. Dle zpráv od Sakovců si slibovali navzájem, jak se sejdou v Holandsku na dalším ročníku tohoto závodu. Ajak jsme dopadli? Na startu bylo 109 účastníků a ve výsledcích je po boji nakonec vedeno 65 mužů a 28 žen. Pro zařazení do výsledkové listiny musí účastník absolvovat alespoň pět disciplín, což všichni nemohli splnit vlivem zranění nebo ztrátou motivace, či formy.Nejlépe se umístil Martin Bušek v kat. nad 50 let byl na bedně svým druhým místem však mohutně útočil na první, když slovenský běžec Šesták dost v posledních disciplínách ztrácel. Byl však excelentní ve sprintech. Martin měl však rezervy ve svých hlavních disciplínách a to na 800 m, 1500 m a 400 m. Prohrál o pouhých 67 bodů, když celkoveě nasbíral 4874 bodů a celkově mu to stačilo na pěkné 21. místo. Heńa bojoval ve skupině padesátníků o čtvrté až osmé místo a to se pořadí neustále přelévalo nahoru a dolů.Nakonec z toho bylo šesté místo v kat. a celkově to dotáhl na 36. místo celkově. Mě překvapilo, že sbíral dobré body na sprintech, kde se dostával pravidelně přes 500 bodů na disciplínu. Zřejmě vinou nemocí v zimě dost postrácel na dlouhých tratích, kde jsem očekával větší přísun bodů, ale hodnotím, že se s tím pral a bojoval srdcem až do posledních metrů. Bednu a druhé místo si vybojovala Iva Zbořilová, která se navíc starala v průběhu celého desetiboje o mimčo, i když vydatně pomáhal i manžel Kamil.Na svou soupeřku sice ztrácela, ale ta byla i v celkovém pořadí hodně vysoko a nakonec byla i třetí celkově. Ivě její výkony stačily na celkové jedenácté místo. Klobouk dolů. Není sprinterka, tak tam se dostala i pod 500 bodů za disciplínu, ale nahradila to vytrvaleckými disciplínami a moc se mi líbila na trojce, kterou jsem viděl osobně, body byly i za pětku a hlavně zabojovala na desítce, kde brala nejvíce za disciplínu a to pěkných 678 bodů. Ještě musím pochválit za bojovnou osmistovku, kde běžela opravdu hezký závod. Věrka Krejzlová do toho šla s malými ambicemi, ale svou družnou povahou se výborně pobavila a spřátelila s mnoha novými lidmi a ani na trati se nijak nešetřila. Její bojovnost jí nakonec vyneslo třetí místo v kat. a celkově byla na 24. místě v ženách. Je vidět, že i ona je sprintersky založená, kdy na 60 m trati nakonec nasbírala pro sebe nejvíce bodů a to pěkných 452 bodů a pěkné body jí dodal i běh na 100 m, kdy za 18,67 vt dostala 322 bodů. Dlouhé sprinty jí už tak nechutnaly a tam ztratila svůj průměr. Ale do Holandska se už těší, protože má motiv opět trénovat.

Příkladem pro ty, kteří se obávají tohoto závodu je Jirka Kruliš, který nastoupil na jedno uvolněné místo a absolvoval celý desetiboj. Ve svých 55 letech bojoval jak se patří na chlapa a i když byl v závěru startovního pole na 61. místě mezi chlapama v celkovém hodnocení, dovedl se bavit a užívat si tak, že kolem sebe šířil nakažlivý optimismus a dobrou náladu.Hodně tak pomohl všem okolo v překonávání únavy a bolesti ze čtyřdenního maratónu. Avo tom to má být. Dělat vše pro to, aby se lidi společně dobře bavili. mčj