Jdi na obsah Jdi na menu

DALŠÍ STUDENÝ ZÁVOD ...

28. 10. 2018

se konal v Ostravě Porubě na Hlavní třídě. Byl to závod do seriálu MBP Porubský 1/4 maratón. Deštivé počasí neodradilo na 136 běžců všech kategorií, aby se popasovali nejen s tratí, ale hlavně se studeným lehce větrným počasím.Po dlouhé době se mi vůbec nikam z domu nechtělo a čekal jsem kdo vyměkne, ale s blížícím se startem jsem musel rezignovat a nastartovat auto, abych posbíral osádku a vyrazil do Ostravy. Vždy jsem hlásal, že není špatné počasí, ale špatně oblečený sportsmen a pak se divím, že všichni stáli na stanovištích a těšili se na závod.

Ostrava v místě startu a v jeho blízkém okolí totálně ucpaná a místo na parkování k nenalezení. Běžce jsem vyložil nedaleko stadionu a pojal jsem se objíždět přilehlé uličky, až jsem po čase našel jedno místečko. Navlékl na sebe pláštěnku rukavice a vyrazil ke startu. S výstřelem startovní pistole ustal déšť a běžci měli docela pěkné běžecké počasí. Asi kolem 6 st C. Zima nikomu nebyla. Z našich na startu opět trojka běžců stabilně se účastnících pohárových závodů. Chyběla jen Věrka. První v cíli byla opět Ivana Zbořilová v solidním čase 44:03 min a byla vlastně nejlepší ze všech žen. Naši šedesátníci byli oba na bedně na druhém místě Karel a třetí Jarek. Jarek slavil i úspěch v tombole. Jinak mezi muži opět výborně na 1. místě Ocásek a ostatní si vyhledejte v naší fotogalerii. mčj