Jdi na obsah Jdi na menu

DALŠÍ BĚH MBP OSVOBOZENÍ OSTRAVY ...

9. 5. 2018

... se myslím po všech stránkách vydařil. Běželo za za slunečného, suchého počasí a sem, tam  vítr, jak poznamenal pořadatel. Z naší stáje se představilo osm základních členů a fandili jsme i kamarádce Ivany Zbořilové, která jí tvoří občas doprovod. A jen tak z plezíru si odskočí zaběhat.Dnes běžela pod týmem z pralesní ligy a stačilo jí to na krásné třetí místo v mladší kat. žen. Jmenuje se Lenka Ohrádková a běžela dnes v čase 1.12,29 hod. No nelákejte jí do týmu. Ivana má hned úkol do budoucna. Z našich dostal povolenku z rodiny Petr Chovanec a spěchal tak, že doběhl na třetím místě v kat. nad 40 let v čase 55.40 min. Musím podotknout, že padl i traťový rekord, jak v ženách tak v mužích. Za muže to zvládl Radomský Marek v čase 50:00 min a v ženách mě velmi překvapila Bluchová za 56.18 min.

Ivana Zbořilová se také polepšila a má nový osobák v čase 58:17 min, čož jí také stačilo na třetí místo v kat. žen. Bednu ještě obsadil i brácha Karel, který se vrací po delší době po zranění. Dnes doběhl třetí v čase 1.02,54 hod. a porazil Jarka Kondela, který byl v konci postižen pořádnou krizí a doběhl čtvrtý v čase 1.04:03 hod. Čtvrtá v kat. žen také doběhla na pohodu běžící a trápící se jak tvrdí, i když to není vidět, Věrka Krejzlová v čase 1:23,31 hod. Na devátém místě v kat. nad 50 let doběhl Heňa Krejzl v čase 1:06,43 hod. Byl spokojený, že většinu tratě běžel podle svých představ a až v závěru musel polevit. Pod 1:10 se dostal i Roman Topiarz, který údajně makal, ale dnes se mi zdál nějaký moc čerstvý v cílí a tak doběhl v kat. nad 40 let na 9. místě v čase 1:09,26 hod.Poprvé si tuto trať zaběhl i Lukáš Koribanič, kterého trápí koleno, ale koho co nebolí? Poznal pěknou trať a dobře se pobavil. Doběhl v čase 1.10,25 hod. což mu v kat. do 40 let stačilo na 19 místo a umístil se i v tombole jako mnoho dalších z našeho týmu.

Všichni byli v cíli spokojeni a zdraví a tak se už dnes můžeme chystat na vaječinu, kterou budeme smažit v sobotu odpoledne a doufám, že ve větším počtu než dnes na běhu Osvobození. mčj