Jdi na obsah Jdi na menu
 


33. ROČNÍK HORNICKÉ DESÍTKY ...

4. 11. 2018

... jsem tantokát vynechal a tak mohu jen to z doslechu při včerejší debatě v Ověčce, kde se hodnotilo vystoupení našich zástupců. Perfektní organizace, perfektní počasí a velká účast. Kolikrát jsem o tom už psal. Holt Pepa a kolektiv to pořád dělají s chutí a zájmem o věc a hlavně PRO BĚŽCE.

Účast úžasná na malém prostoru více než tisícovka nadšenců a hlavně mládeže a dětí. Do cíle hlavního běhu na 10 km dorazilo 731 běžců. Nevím proč, jak se podíváte do různých fotogalerií byli účastníci oblečeni jako v tuhé zimě. První stovka v drtivé většina v trenýrkách a tílkách. Pak s přibývajícími umístěními se objevují celé skupiny zahalených do dlouhých elasťáků dvou triček a dost i v bundách a mikinách, které pak v konci za nimi vlají jak prapory, protože se uvaří ve vlastní šťávě a musí se nakonec svléknout za běhu. Tolik odborných časopisů a rad na sítích a většina jako by to nečetla.

A co naše Sakovská skupina? Kupodivu v našich dresech jedenáct lidí, ale skutečně v dresech jen pár běžců. Bez komentáře. Výsledky jsou uspokojivé jak většina hodnotila své výkony. Čtvrtá a tedy podiová umístění získali Ivana za výsledných 41:06 min, brácha Karel za 40:44 min, páté místo v kat. získal Richard Helcel v čase 37:17 min, do desítky ještě pronikl svým osmým místem v kat. Petr Chovanec za 38:30 min, Šesnáctá a v osobáku Irena Chovancová  za 52:29 min, Osumnácté místo získala za čas 52:53 min Ingrid Dulawová, 32. místo v kat. získal Roman Kocúr v čase 42:41 min, Čtyřicátý první doběhl v kat. Danek Osička, snad jediný navlečený jak na sibiř z našich v čase 46:34 min, 49. místa získali ve svých kat. Dominika Chudá za čas 53:42 min a zůstala za očekáváním a snad jediné se to dnes moc nepovedlo. Stejně doběhl na 49. místě Roman Topiarz za čas 46:49 min. což je jeho lepší standard. Jaromír Dulawa si doběhl pro 62. místo v kat v čase 49:54 min. Ten se snad rozklusával v prvním kole za 17:29 min, aby pak zařadil pár zrychlených rovinek v druhém kole za 16:52 min, aby to pak zasprintoval jako Bolt v kole třetím za 15:32 min. Výborný progres a stihl to těsně pod 50 min a splnil svůj plán.Hlavně, že vše proběhlo bez zranění a úrazů. V Ovci pak běželi všichni kolo čtvrté pomalu do zavíračky. mčj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blahopřání

(Jiří - Dědek z Havířova, 8. 11. 2018 23:38)

Blahopřeji všem co doběhli závod v Havířově i ve Frýdku-Místku a udělali si pěkné časy.

Zima

(Daniel Osička, 5. 11. 2018 17:27)

Ještě jsem zvažoval, že bych se obalil do kožuchu, bo když se pouze obaluji tukem, tak mi je i tak hrozná zima. Jak na Sibiř? Kajtež, však jsem byl ještě málo oblečený, bo tak je to správné a tak to má být. A propo, my co neběháme na časy, ale aby jsme si mohli pojest čokolády, tak to máme složitější. Váš ortodoxní běžce hřeje láska k sovětskému svazu, ehm vlastně k běžeckému sportu, ale my Bambeloci, my to máme složitější. Jen si zkuste obout naše boty a projít se v nich. A hned budete vědět, že jsem byl oblečený málo. Já neběhám, abych mohl závodit, ale na závody jezdím proto, abych musel běhat :) A chodit na výlety.

A když už jsem u toho trampingu, tak 24.12.2018 opět pořádám vánoční výstup na svítání na Královnu Beskyd. Tak neseďte na "svěnta" doma a pojďte se mnou vystoupat na Lysou. A nechci slyšet žádné gupe dřisty, že ňimo času, nebo že se musí smažit kaper. Někdo hledá způsoby, někdo hledá důvodu.

Tak bědá Vám, bědá Vám, co nepújdete, tak zase dorazím na Váš trénink a budu Vám narušovat harmonogram a Mirkem nalajnované noty :)
A propo, když jsme u

H10

(Davídek, 5. 11. 2018 15:49)

Pěkné výkony, oproti desítce v Havířově se dosáhlo lepších časů,asi má ten FM vážně rychlejší trať.
Pěkný čas dosáhl Petr Ch., na to jak jsem ho viděl na prvních 300m hodně, hodně vzadu (viz fotky) .