Jdi na obsah Jdi na menu

29. ROČNÍK ZIMNÍCH KOBEŘIC ...

8. 1. 2018

... provázelo hlavně studené, deštivé a do kostí lezoucí počasí. V konci jsem se u fotoaparátu klepal jak ratlík. To nemluvím o Džekovi, miláčkovi Dulawových který přijel povzbudit SAKOvce na tomto tradičním zimním běhu. Po včerejších rekordních 13,2 st C v Karviné takový šok. Běžcům to asi moc nevadilo, protože se jich sjelo docela dost. Halfarovci a Jaškovci se snažili a jako vždy bylo vše OK, tak jak jsme zvyklí. Hlavně se nám líbiilo v místním hostinci, který je vybaven celý nově a oproti minulosti, kdy jsme přes zadýmený lokál neviděli pomalu na vyhlášení vítězů se dnes nekouří a přitom chlapů před obědem neubylo. Opět bylo plno.

Ale my jsme dorazili hlavně kvůli běhu a že nás bylo. Dokonce i pořadatelé si všimli, že nás je nějak moc. I s fan klubem nás bylo celých čtrnáct a jeden ratlík Džek. Výborným časem se opět prezentoval Martin Ocásek z Krnova, který letošní závod zaběhl za krásných 31:02 min. z naší stáje byl nejlepší v kat. B Petr Chovanec na 5. místě v čase 36:14 min. Očekávaný souboj Jarka Dulawy a Romana Topiarze se nepovedl vzhledem k zablokované hrudní páteři Romana a tak Jarek si v tomto minisouboji doběhl pro jeho skalp v  čase 43.20 min a Roman se dobelhal bez dechu za 46:31 min. Obsadili tak v Béčku 21. a 23. místo. V kat. C se umístil Rosťa 64 na prvním místě s přehledem a i v pěkném čase a vůbec nejlepší ze SAKovců za 35.28 min. Svědčí to o tom, že zimu dělá poctivě a věřím, že se mu bude dařit i v Opavské lize, kterou si velmi oblíbil a ročník 2017 i ve své kat. vyhrál. Na Déčko jsem se těšil nejvíce, i když jsem nevěděl komu fandit. Brácha starý to lišák se dnes poprvé popasoval s Jarkem Kondelem, který letos vstoupil do jeho kategorie a nejenže ho obdivuje, ale chodí spolu i na pivo. Do toho vstoupil i Heňa, i když je o kat. níže, tak je vyzval na souboj. První kolo tahali pospolu a v druhém to brácha na ně zkoušel různými nástupy, ale nestřepal se ani jednoho. Drželi se jako klíšťata. Vše se rozhodlo až na posledních 200 m před cílem. Heńa nastoupil, ale nevydržel až do cíle a brácha již téměř rezignoval, ale když předběhl Heňu, tak ještě vydoloval z paty poslední zbytky sil a zkušeně dorazil Jarka, aby vteřinový náskok do cíle uhájil. Všichni jsme z toho měli radost, protože to byl boj jak má být. Je to i vzpruha do dalšího treninku na jaro. Už se těším. A umístění, Heňa 7. místo v Kat. C, za 40:11 min., brácha 1. místo v Déčku za 40:01 a Jarek Kondel 2. místo za 40:02 min.

Ženy běžely jedno kolo, které s přehledem vyklusala Petra Pastorová i s bolavými zády za 18:01 min. Naše hezčí členky dorazily na 15. místě Dominika Chudá za 23:10 min a druhá v tomto minisouboji doběhla na 18. místě Ingrid Dulawová za 23:32 min a musel jsem jim složit poklonu, protože to včera mělo jiskru. Věrka Krejzlová doběhla na 22. místě v čase 25.46 min a v té slotě si docela libovala, protože nemá ráda teplo. Já už byl zmrzlý na kost, že jsem ani v cíli nezmáčkl spoušť foťáku. No, a jak to u nás bývá zvykem, tak se holky odměnily návštěvou cukrárny v Kravařích. mčj