Jdi na obsah Jdi na menu

16.ROČNÍK BĚHU RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA ...

25. 9. 2018

... se z naší stáje zúčastnilo jen torzo tří veteránů v kat. nad 60 let a nad 40 let Petr Chovanec. Pravidelný účastník Karel Kravčík a jeho souputník v treninku Jarek Kondel. Oba byli úspěšní a ve své kategorii nestačili jen na vítězného Siegla, který běžel famozně a celkově byl na 35. místě. Klobouk dolů. Brácha doběhl na druhém místě v čase 1:49,06 a Jarek na třetím místě v čase 1:52,37 .Petr Chovanec v kat. nad 40 let si doběhl celkově pro 65. místo a v kat. byl na 19. mistě v čase 1:42,22. Všichni si náramně pochvalovali trať i atmosféru závodu ve kterém bylo početných 227 běžců. Trochu se zřejmě ovlivňovali i další závody v regionu, myslím tím druhý den se konající maraton v Ostravě. Zde byl jen jediný náš běžec Roman Kocúr. Zatím jsem nenašel výsledky, tak ani nevím jak se mu vedlo. Doufám, že dobře, protože ho mohli v sobotním závodě namotivovat hoší z rožnovského běhu, kterým dělal řidiče. Tak ti už oslavovali v autě a pak do pozdních nočních hodin v Myslivně, kde oslavili i vítězství karvinských fotbalistů v ligovém zápase. Jinak celkový vítěz z Benedek týmu Kipchumba zaběhl pěkně za 1:14,30 a druhý opět po loňském překvápku výbprně běhající mladý Chrascina z Jablunkova v super čase 1:15,12. Tolik co se mi doneslo k mým uším se soboty a neděle. mčj