Jdi na obsah Jdi na menu

15. ročník HRABOVSKÉHO 1/2 MARATONU ...

2. 9. 2018

...tak jak jde mládež do školy od začátku září, tak i běžci se vracejí na tratě podzimních běhů. Dnes to bylo na další závod poháru MBP do Hrabové. Poněkud škobrtava cesta na start nám nezkazila náladu a na nové trati, která zřejmě nahradí bývalou trasu, kde se staví nová silnice bylo na startu 84 běžců. Z naší stáje jen šest aktivních. Další parta se vydala po Mánesově stezce do Střítěže kde pochodovali Beskydami, jo a na trati Beskydské sedmičky trpěl Dan Osička s Marcelem Bodym. Tak slušná účast na akcích.

Raníní poněkud chladné počasí dávalo naději, že se bude běžet na výtečné časy. To se však v průběhu závodu hodně změnilo a od zhruba čtvrtého kola se hodně oteplilo a bylo dusno, které mnoha borcům ztížilo cestu do cíle. Kapali jeden po druhém a na krosové trati přibývalo pochodujících nešťastníků. Výborný závod odběhl vítěz, který časem 1:12,03 hod. stanovil nový traťový rekord. Startoval za Mělník a jmenoval se Kozlík ...odskákal to krásně, opravdu výtečný čas. Z našich Petr Chovanec podle mně překopl začátek a také patřil mezi ty s docela těžkou krizí, ale nakonec se chlapsky popral s nepřízní osudu a byl jen necelé dvě minuty za osobním rekordem v čase 1.29.48 a byl na celkovém 10. místě a v kat. B těsně pod stupni na místě 4.Ivana Zbořilová si udržela formu z jara a obsadila v kat. B první místo a celkově druhé v čase 1:35,02 hod. U ní jen konstatuji, že první kolo, tedy asi 3,5 km nakopla tak, že jsem měl obavy, aby vůbec doběhla, když se držela ve společnosti Saši Neuvirta. No, nebylo mi dobře po těle, ale vyšla z toho ještě dobře v čase 1:35,02 hod. Celkově to bylo na 18. místo.Brácha Karel ten byl rozumnější a šel svoje tempo, ale po závodě mi sdělil, že to vedro ho taky hodně vyčerpalo. Skončil na 23. místě v čase 1:37,16 hod na druhém místě v kat. D a celkově na 23. místě. Nejhůř z našich dopadl Jarek Kondel. Začal vlažně, ale s přibývajícími koly ho začalo bolet břicho a v konci nakonec musel opustit trať, aby obsah žaludku nechal v přilehlém křoví. Přiběhl na 41. místě v čase 1:47,30 hod a v kat. na 7. místě. Teplo v závěru ho ještě pořádně vyždímalo a foto v naší galerii hovoří za všechny komentáře. Irena Chovancová se pochlapila a udělala si osobní rekord, když se dostala poprvé pod hranici dvou hodin za 1:59,55 hod. a v cíli vypadala docela svěže, i když později na následky úbytku cukrů se docela trápila a v autě při zpáteční cestě ji nebylo zrovna veselo. Večer, když jsme se potkali na oslavách dne horníků už byla OK a cukry skvěle doplňovala. Doběhla na 48. místě celkově a v kat. na 7. místě. Poslední v cíli od SAKu byla Věrka Krejzlová, která teplo vyloženě nesnáší a dnes běžela v pohodě a v doprovodu Heni a Standy na koloběžce a kole dorazila na 52. místě v čase 2:13,43 hod.Tak jsme byli kompletní v cíli a mohli jít ochutnat soutěžní guláše, které pro Ostraváky vařilo několik týmů.

Když už jsme u toho jídla, tak ve ČTVRTEK RUŠÍM TRENINK A ZVU VÁS NA ZAHRADU. Jak někteří víte jdu na Svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostella a chci se tímto s vámi rozloučit na zhruba tři měsíce. Tak se uvidíme zase na začátku zimní přípravy. Dodám nějaké to pivo a špekáčky, posedíme a uvidíme co se z toho vyvine.Kdo má zájem a chuť tak Vás odpoledne po šichtě čekám na zahradě. mčj