Jdi na obsah Jdi na menu

14.ROČNÍK MĚSTSKÉHO BĚHU KARVINOU ...

9. 7. 2018

... se tentokrát, ostatně jako vždy konal za krásného letního počasí a v parku na trati byl příjemný stín s lehkým vánkem. Na náměstí byl letos menší počet diváků, zřejmě kvůli mistrovství světa ve fotbale. Dokonce i běžců v hlavním závodě bylo oproti minulým ročníkům méně. Na startu bylo 116 jednotlivců a 12 ve štafetovém běhu, kde jsme měli svou štafetu, která se jako jediná z naší stáje postavile na bednu a to na stupeň nejvyšší. To jen obrazně, protože letos stupně nějak nedorazily.

Z naší karvinské skupiny bylo na startu hlavního závodu jen pět borců a to počítám i dnes hostujícího Richarda Helcela, který od jarní sezony běhá za SSK VÍTKOVICE. Účast zachraňovala štafeta ve složení jakub Gřešica, Dominika Chudá, Ingrid Dulawová a Jaromír Dulawa. Desetikilometrovou trať letos nejrychleji zaběhl jablunkovský Chrascina v čase 32:43 min, který si pro vítězství zaběhl s velkým náskokem před druhým Tomášem  Blahou a třetím v pořadí Tomášem Wroblem z Polska. Náš nejlepší doběhl na 4. místě v kat. B Richard Helcel v čase 38.40 min. a to byl jediný, který se dostal pod 40 min. David Bruk zaběhl celkově na 26. místě a v kat na 7. místě v čase 41.22 min., pak šedesátníci na 5. a 6. místě Karel Kravčík a Jarek Kondel v časech 44:01 a 44:33 min. Roman Topiarz na 15. místě v kat. v čase 49.40 min. Čas vítězné štafety 44:46 min. Tak máme co zlepšovat. Nastává chvilka odpočinku a vzhůru do přípravy na podzimní sezónu. Výsledky všech dalších závodníků najdete také na našich stránkách. mčj